29.10.2017r.

         Jak co roku pod koniec października do 2 listopada funkcjonariusze Straży Miejskiej będą prowadzić wzmożone działania w okolicy legnickiego cmentarza.
         Wszyscy przygotowujemy się do obchodów Święta Zmarłych. Jest to czas zadumy i refleksji, ale także dużego pośpiechu i nieuwagi.
Straż Miejska zaplanowała działania prewencyjne mające na celu ułatwienie dojazdu i powrotu z cmentarzy, a także zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby najbliższych. Przypominamy, że w tym czasie następuje wzrost uaktywniania się złodziei, dla których jest to dobry moment na szybki zarobek, namawiamy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większej sumy pieniędzy czy cennych rzeczy.
         Apelujemy również do mieszkańców Legnicy oraz przyjezdnych odwiedzających w tych dniach cmentarze o sprawowanie pieczy nad swoim mieniem, o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na to, co wokół nas się dzieje, a zwłaszcza na dzieci oraz osoby starsze.
        
Pomoc można uzyskać pod numerami telefonów alarmowych 986 i 997 lub bezpośrednio u funkcjonariuszy patrolujących teren cmentarza.

20170917_170823.jpg2.jpg

legnica

Środa
23 Października 2019
Pogoda: