02.03.2015r.

          Ze względu na dużą ilość zgłoszeń dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa ruchu spowodowanego przez zastawianie pojazdami w sposób niekontrolowany dróg, w szczególności w obrębie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, Straż Miejska wraz z Wydział Ruchu Drogowego KMP  w Legnicy w dniu 10 marca przeprowadzi akcję pn. „BEZPIECZNE SKRZYŻOWANIE”.
           W tym czasie patrole służb porządkowych sprawdzą w oparciu o zgłoszenia mieszkańców miejsca na terenie Legnicy charakteryzujące się dużą ilością negatywnych zdarzeń drogowych.
          Przypominamy kierowcom, iż parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od  skrzyżowania,   powoduje ograniczenie  widoczności i utrudnienia  w ruchu, stwarzając tym samym sytuację zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.  Kierowcy  pozostawiając w tak nieprzemyślany sposób swoje pojazdy muszą się liczyć z możliwością odholowania pojazdu na ich koszt.
            Apelujemy, by poruszanie się po drogach było bezpieczne, Kierowco!, parkuj z wyobraźnią! Bezpiecznie dla innych i siebie! Daj pieszym i innym kierowcom pojazdów szansę zobaczenia nadjeżdżających aut!

nowelogo.PNG

legnica

Czwartek
20 Lutego 2020
Pogoda: